مرکز تحقیقات آلرژی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در 15 مرداد 1386 با همکاری 5 تن از اعضای هیئت علمی گروه ­های آسم و آلرژی کودکان، ایمنی شناسی، پوست، داخلی، گوش و حلق و بینی شروع به کار نمود و در آذرماه سال  1390موافقت قطعی جهت ادامه فعالیت از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی را اخذ کرد.
 
 

Feature Slides

کنگره کشوری ایمونولوژی، آسم و آلرژی و اولین سمپوزیوم عوارض پوستی در آلرژی و بیماری های ایمونولوژیک1395-9-15

این کنگره با عنوان" کنگره کشوری ایمونولوژی، آسم و آلرژی و اولین سمپوزیوم عوارض پوستی در آلرژی و بیماری های ایمونولوژیک"؛ در تاریخ  7-5 آبان 1395، با همت مرکز تحقیقات آلرژی دانشگاه علوم شیراز و با همکاری انجمن آسم و آلرژی ایران در شهر شیراز و در سالن ابوریحان مجتمع ولایت دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار گردید.

در حاشیه این کنگره مراسم " بزرگداشت استاد بزرگوار جناب آقای دکتر رضا امین"؛ در جمعی صمیمی با حضور خانواده و دانشجویان فرهیخته ایشان که بسیاری از آنان اکنون از اساتید برجسته این رشته می باشند در محل هتل همای بزرگ شیراز برگزار گردید. لازم به ذکر است این استاد معظم سنگ بنای رشته آسم و آلرژی را برای اولین بار در شیراز پایه گزاری نمودند وغریب 43 سال در مقام یک استاد و طبیب نمونه به آموزش دانشجویان و مداوای بیماران پرداختند.

در ادامه گزارش پایانی که توسط جناب آقای دکتر نبوی زاده؛ دبیر محترم کنگره ارائه شد آمده است:

سمینار ایمونولوژی, آسم و آلرژی و عوارض پوستی در آلرژی در تاریخ 7-5 آبان ماه 95 در محل سالن ابوریحان مجتمع ولایت دانشگاه برگزار گردید. تعداد 93 مقاله به دبیرخانه کنگره ارسال گردید و 43 سخنرانی در این سمینار ارائه گردید که سخنرانان از سراسر کشور در این سمینار سه روزه شرکت داشتند، محورهای سخنرانی در این همایش به شرح ذیل بود:

1- آسم

2- آلرژی

3- آلرژی غذایی

4- آتوپی، نحوه برخورد با بیماران

5- علائم پوستی در بیماری های آلرژیک

6- استیون جانسون، مراقبت های پوستی

7- اگزمای پوستی، مراقبت ها

8- آنافیلاکسی

9- GVHD

10- کهیر مزمن و درمان های جدید

11- علائم پوستی در بیماری های روماتولوژیک

 

در این همایش بر مصرف داروهای ضد آسم و آلرژی بر اساس عامل اصلی بیماری تاکید گردید. همچنین در نمایشگاه جنبی همایش، شرکت های دارویی به ارائه جدیدترین داروها و فن آوری های مرتبط با آسم و آلرژی پرداختند.

در سخنرانی پایانی بر جمع بندی سخنرانی ها از پشتیبانی ریاست دانشگاه و همکاری معاونت پژوهشی و پشتیبانی مسئولین بازآموزی و همکاری مسئولین سالن های ابوریحان قدردانی گردید.

 

تصاویر مربوط به کنگره

 

 

  اخبار و اطلاعیه ها

برنامه ژورنال کلاب مرکز تحقیقات آلرژی
1396-8-23
کنفرانس علمی یک روزه ی نقص ایمنی
1396-7-15
کنگره کشوری ایمونولوژی، آسم و آلرژی و اولین سمپوزیوم عوارض پوستی در آلرژی و بیماری های ایمونولوژیک
1395-9-15
برگزاری کنگره کشوری ایمونولوژی، آسم و آلرژی و اولین سمپوزیوم عوارض پوستی در آلرژی و بیماری های ایمونولوژیک؛ 7-5 آبان 1395
دهمین کنگره بین المللی دو سالانه انجمن آسم و آلرژی ایران
1394-5-31
دهمین کنگره بین المللی دو سالانه انجمن آسم و آلرژی ایران با تلاش مرکز تحقیقات آلرژی شیراز و انجمن آسم و آلرژی ایران و با همکاری معاونت تحقیقات و فن آوری دانشگاه علوم پزشکی شیراز در آبان ماه سال جاری در شیراز برگزار می گردد.
برگزاری سمینار تازه های بیماری های روماتیسمی کودکان در تاریخ 11/10/93
1393-10-19
برگزاری سمینار تازه های آسم بر مبنای آخرین استراتژی جهانی در بر خورد با آسم ( 2014)
1393-5-9
معرفی اعضای جدید هیئت علمی مرکز تحقیقات آلرژی
1393-4-14